Jak wybrać najlepszy krem ujędrniający do biustu?

Kategoria :  Lifting
kosmetyki na ujędrnianie biustu

Kremów do pielęgnacji piersi znajdziemy wiele, najróżniejszych zarówno w drogeriach jak i w aptekach. Jednak stając przed wyborem ciężko nam podjąć decyzję i wyłonić ten, który w naszym odczuciu będzie najlepszy. Preparaty kosmetyczne mają kilka cech, które sprawią, że dostosowujemy je dość indywidualnie do swoich potrzeb. Pierwszą z nich jest konsystencja- jedne panie wolą aksamitną, delikatną, zaś inne nieco cięższą, bo chcą czuć kosmetyk na skórze. Kolejnym wyznacznikiem jest zapach- często można zaobserwować w drogeriach jak kobiety wąchają każdy kosmetyk przed zakupem, niekiedy spryskując sobie nim przypadkowo twarz. Jak więc wybrać najlepszy krem do biustu?

Co powinien zawierać skuteczny krem ujędrniający do biustu?

Niektóre składniki preparatów przeznaczonych do pielęgnacji piersi, zdecydowanie wyróżniają się swoim działaniem i właściwościami. Warto poznać ich funkcje i poszukiwać ich w składzie tych, które zamierzamy nabyć. Warto zwrócić uwagę na naturalny skład, jaki posiada krem do biustu Frashe [czytaj więcej].

Kwas hialuronowy – posiada właściwości wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu wspomaga nawilżenie skóry, oraz pozytywnie wpływa na jędrność piersi, w wielu przypadkach pozwalając na ich wizualne powiększenie.

Kolagen – jego ilość w skórze z wiekiem spada. Wskazane jest dostarczanie go z zewnątrz. Sprawdzają się jednak składniki pobudzające funkcjonowanie fibroblastów odpowiedzialnych za syntezę kolagenu oraz elastyny, które wpływają na sprężystość i elastyczność naszej skóry.

Gliceryna – składnik o silnym działaniu nawilżającym, wykorzystywany w składzie licznych preparatów. Ma on możliwość przenikania do głębszych warstw naskórka, które nawilża, przez co piersi stają się bardziej jędrne.

Witamina E – pozytywnie wpływa na cały organizm, jest znana jako źródło młodości, istotne szczególnie dla skóry. Ta zlokalizowana na piersiach, pozbawiona odpowiednich składników może szybko ulec piętnu upływającego czasu – warto więc zadbać aby nasz krem ujędrniający do biustu zawierał witaminę E.

zielona herbata na biustWyciąg z zielonej herbaty – ma ona silne właściwości antyoksydacyjne, czyli neutralizujące wolne rodniki tlenowe, które przyspieszają procesy starzenia się. Jej dodatek w kosmetykach do pielęgnacji piersi będzie więc silnie wskazany. Warto również codziennie wypijać taką herbatę.

Kofeina – sprawdza się w walce z cellulitem oraz rozstępami, które mogą zaatakować również biust i powodować spadek jego jędrności. Warto więc również wykorzystać dobroczynne działanie kofeiny na naszych piersiach.

Wsparcie dla serum do biustu

Stosowanie samego kremu, nawet takiego zawierającego same najlepsze i naturalne składniki, nie da nam spektakularnych efektów. Na rezultaty będzie trzeba poczekać co najmniej kilka miesięcy. Warto jednak działać na wielu płaszczyznach. Dla naszych piersi wskazane są bowiem również regularne masaże, ćwiczenia mięśni klatki piersiowej oraz grzbietu odpowiedzialnych za utrzymanie biustu, oraz wykonywanie pryszniców naprzemiennych, które pobudzają mikrokrążenie żylne.

0 comments

Leave a reply