Na czym polega lifting biustu?

Kategoria :  Lifting

Piersi to jeden z największych atutów, jakie posiada kobiece ciało. Troska o nie staje się coraz częściej podejmowanym działaniem, dlatego też istnieje coraz więcej sposobów na poprawianie ich wyglądu.

Problem wielu kobiet

Opadające, nieelastyczne piersi to problem wielu kobiet bez względu na wiek. Powodem tego są przeróżne życiowe doświadczenia: ciąża, laktacja, diety odchudzające. Obwisłe piersi mają wpływ nie tylko wpływ na estetykę ciała. Mogą też powodować problemy z zasypianiem, kiedy ich ciężar uciska klatkę piersiową.

Coraz częściej kobiety decydują się na poprawienie wyglądu piersi. Stosują do tego rozmaite metody: dokładne dobieranie bielizny podnoszącej piersi i nadającej im piękny wygląd, masaże, codzienne ćwiczenia ujędrniające i podnoszące, kremy (np. krem ujędrniający biust Frashe), balsamy i sera do pielęgnacji skóry piersi czy wreszcie specjalne zabiegi.
Zobacz też, czy warto zastosować domowe sposoby – poznaj je w tym artykule.

Jak wygląda lifting biustu?

Najbardziej popularnym zabiegiem poprawiającym wygląd piersi jest lifting. Jest on przeznaczony dla wszystkich tych, którym doskwiera nieestetyczny wygląd biustu. Przed zabiegiem pacjentka konsultuje się z lekarzem prowadzącym w celu przedstawienia mu swoich oczekiwań. W niektórych przypadkach może ona nawet obejrzeć projekt na ekranie komputera i wówczas przekazać dodatkowe uwagi. Lifting biustu przebiega podczas znieczulenia ogólnego i polega na wycięciu nadmiaru skóry, a następnie ukształtowaniu gruczołu w kształcie stożka. Całość zabiegu trwa od 1,5 do 3 godzin w zależności od wielkości biustu i metody zastosowanej przez lekarza. W jego wyniku brodawka oraz jej otoczka zostają przeniesione na wyższy poziom.

Po upływie jakiegoś czasu (to sprawa indywidualna) lifting przestaje działać. Można go powtórzyć, ale musi minąć co najmniej rok od pierwszego zabiegu. Ma na tyle pozytywne działanie, że nie pozbawia możliwości karmienia piersią w przyszłości. Po zabiegu poprawia się również kobiece samopoczucie i przede wszystkim samoocena. Piersi są ładniejsze, więc pacjentka staje się bardziej pewna siebie.

Zabieg jest drogi, ale lepiej wydać więcej, żeby mieć pewność dobrego wykonania. Można znaleźć tańsze zabiegi, ale wiąże się to z ryzykiem wystąpienia komplikacji. Ceny kształtują się od 9 do 20 tys. złotych.

Rekonwalescencja po zabiegu

Przez jeden dzień po wykonaniu zabiegu pacjentka powinna zostać w klinice na obserwację. Później może wrócić do domu, ale jej pobyt tam wiąże się z przestrzeganiem zaleceń lekarskich. Po operacji konieczne jest unikanie przemęczenia, nadmiernego wysiłku. Z drugiej strony ciągłe leżenie w łóżku też nie sprzyja rekonwalescencji. Dobrze jest wykonywać codziennie krótki spacer.

Koniecznie trzeba wspomóc powracanie do pełni zdrowia poprzez zakupienie odpowiedniego biustonosza, spełniającego rolę bandaża i wspomagającego gojenie. Ostateczne efekty będą zauważone po około 3 miesiącach, natomiast już po kilku czy kilkunastu dniach możliwy jest powolny powrót do normalności, a nawet pracy zawodowej. Do codziennych zajęć można powrócić po 7 dniach od wykonania zabiegu, po 10-20 dniach zdjęte zostaną szwy, po miesiącu można wrócić do zwykłej, dotychczasowej aktywności.

Jak każdy zabieg chirurgiczny także i ten niesie ze sobą ryzyko powikłań. Nie jest ono wysokie, ale mimo wszystko istnieje. Główne dolegliwości, które mogą się pojawić, to: krwawienie, obrzęk, zapalenie. W takim przypadku koniecznie trzeba skontaktować się z lekarzem, aby podjął on decyzję, mającą na celu powstrzymanie skutków ubocznych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Wykonaniu zabiegu liftingu piersi nie zawsze jest możliwe. Istnieją przypadki, w których może on negatywnie wpłynąć na zdrowie, dlatego nie można go wykonać. Tak jest w przypadku zaburzeń krzepliwości krwi, cukrzycy, chorób serca i układu krążenia.

Każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą jakieś ryzyko wystąpienia komplikacji. Tylko inwestycja w niego, a nie oszczędzanie może przynieść pożądane efekty. Jeśli natomiast cena kogoś przeraża, może on zdecydować się na tańsze rozwiązania: systematyczne ćwiczenia i masaże, stosowanie kremów pielęgnacyjnych czy samo dobranie właściwej rozmiarowo bielizny.

0 comments

Leave a reply