Ujędrnianie piersi po odchudzaniu

Kategoria :  Lifting

Gdy przybieramy na wadze w sposób naturalny powiększają się również nasze piersi. Jednak gdy chudniemy mogą znów się zmniejszyć a dodatkowo stracić na jędrności. Dla naszych biustów niekorzystne jest również naprzemienne chudnięcie i tycie. Gdy w sposób zamierzony gubimy kilogramy możemy się spodziewać, że zagrożona będzie jędrność naszych piersi. Warto więc zawczasu zacząć o nie dbać, aby radości ze szczupłej sylwetki nie zakłócał nam „obwisły” biust.

Ujędrnianie piersi – jak się do tego zabrać?

Wiele kobiet marzy aby schudnąć, jednak niekoniecznie chcemy pozbywać się tłuszczu akurat z piersi. Duży biust bowiem jest elementem atrakcyjności kobiet, a utrata tkanki tłuszczowej w nim zawartej negatywnie wpłynie na poziom jego jędrności. Istnieją jednak sposoby, które wdrożone odpowiednio wcześnie i stosowane przez cały okres odchudzania oraz jeszcze po nim pomogą nam zachować piękne piersi.

Rozpoczynając kurację odchudzającą podejmijmy również ujędrnianie piersi i to w pełnym tego słowa znaczeniu. W pierwszej kolejności warto wybrać się do drogerii i nabyć krem na jędrność biustu –  do pielęgnacji biustu. W najbliższym czasie pośród jego najważniejszych zadań będą się znajdować: nawilżanie i ujędrnianie, więc na składnikach gwarantujących takie efekty się skoncentrujmy.

Co powinien zawierać krem ujędrniający do biustu?

Świetne efekty daje stosowanie kremów zawierających kwas hialuronowy. Jest on substancją, która występuje w naszej skórze w sposób naturalny, jednak w kosmetykach znajduje się jej technologiczny odpowiednik, który działa równie skutecznie. Z różnych przyczyn ilość kwasu hialuronowego w skórze spada, gdy dostarczymy go w kremie wykorzystuje on swoje zdolności wiązania wody w tkankach i powoduje wyraźne uniesienie i ujędrnienie piersi.

Kolagen zawarty w kremach wpływa na elastyczność i sprężystość skóry, która będzie bardzo istotna w czasie chudnięcia. Zawartość kolagenu pomoże nam w uniknięciu nadmiaru skóry na piersiach po odchudzaniu. Poza tym koniecznie wybrany kosmetyk powinien zawierać substancje o silnym działaniu nawilżającym jak lanolina czy gliceryna. Sprawdź również czy w składzie występują witaminy, minerały i antyoksydanty.

Czy wystarczy jeśli będę jedynie stosować krem na ujędrnienie biustu?

Samo serum ujędrniające do biustu takie jak Frashe oczywiście wpłynie na wygląd skóry i w pewnym stopniu na jędrność piersi, jednak dla osiągnięcia jak najlepszego rezultatu i aby nic nie zepsuło nam radości ze szczuplej sylwetki warto dodatkowo zastosować inne domowe sposoby.

Masuj piersi prysznicem, wykorzystuj również różnicę temperatur do pobudzenia mikrokrążenia i lepszego odżywienia skóry na piersiach. Masaż w czasie nakładania kosmetyków będzie również bardzo istotny. Uciskaj je delikatnie kolistymi ruchami.

Wykorzystaj również ćwiczenia. Zapewne w czasie odchudzania się ćwiczysz, więc poświęć dodatkowych kilka minut w czasie treningu na wzmocnienie mięśni piersiowych oraz zlokalizowanych na plecach. Zapewnią one lepsze utrzymanie dla piersi i uniosą je wyżej poprawiając tym samym poziom ich jędrności.

0 comments

Leave a reply