Leczenie kanałowe – poznaj nowy sposób walki z próchnicą

Skuteczne leczenie kanałowe zębów.

Leczenie kanałowe wciąż budzi lęk, choć wykonywane jest przy znieczuleniu i nie powoduje bólu. Gabinety stomatologów wzbogacają się o mikroskop, który z powodzeniem i w krótkim czasie odbudowuje ząb. To wysoka jakość technologiczna i spełnienie europejskich standardów. Poznaj nowy sposób walki z próchnicą i przekonaj się czy warto z niego skorzystać.

Na czym polega leczenie kanałowe zęba?

Świadomy pacjent musi wiedzieć na czym polega leczenie kanałowe. Rozpoczyna się je zawsze wtedy, kiedy miazga zębowa znalazła się w stanie zapalnym. To poważny problem, ponieważ może prowadzić do ekstrakcji zęba. Leczenie kanałowe Gdynia jest ostatnią szansą na zapobieganie usunięciu i pełną odbudowę.

Stan zapalny wynika z:Leczenie kanałowe zęba.

 • infekcji bakteryjnych.
 • ubytków próchnicowych.
 • silnych złamań.
 • poważnych urazów.

W ramach tradycyjnego leczenia, stomatolog powinien:

 • zatruć ząb i usunąć miazgę.
 • oczyścić komorę zęba.
 • zmierzyć kanały.
 • otworzyć kanały i wyczyścić je.
 • założyć wypełnienie.
 • stworzyć nową, estetycznie wyglądającą koronę.

Zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym – czy lekarz musi to robić?

Zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym jest konieczne w tradycyjnej metodzie. Dentysta podaje silny środek nazywany paraformaldehydem, który doprowadza do obumarcia miazgi zębowej. Dopiero wtedy może ją w pełni usunąć i oczyścić kanały.

Wymienione wcześniej etapy leczenia są też ważne dla leczenia zębów nowoczesną metodą. Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie stosuje natomiast zatruwania, co korzystnie wpływa m.in. na czas przeprowadzonego zabiegu.

Ile trwa leczenie kanałowe zębów?

O tym ile trwa leczenie kanałowe decyduje problem konkretnego przypadku. Leczenie kanałowe zęba to zawsze jednak kilka wizyt w odstępach czasowych. W momencie, w którym dentysta zatruwa ząb, a więc kładzie na nerw paraformaldehyd, pacjent musi iść do domu i poczekać ok. 10-14 dni. Leczenie kanałowe pod mikroskopem da się rozpocząć i zakończyć w ciągu jednej godziny, jednej wizyty.

Czy leczenie kanałowe boli pacjentów?

Nie trzeba obawiać się tego czy leczenie kanałowe boli, ponieważ każdy pacjent – zarówno dziecko, jak i osoba dorosła – dostaje znieczulenie. Znieczulenie to podstawa dla każdej z metod, natomiast w standardowym postępowaniu ból zęba po leczeniu kanałowym jest skutkiem zatruwania miazgi.

Kiedy pacjent opuszcza gabinet na okres dwóch tygodni, przez kilka pierwszych dni może odczuwać rozpierający ból. Ból po leczeniu kanałowym w metodzie pod mikroskopem dotyczy migdałków – jest to właściwie bardziej uczcie dyskomfortu. Dyskomfort mija naturalnie w ciągu 3-4 godzin.

Ile kosztuje leczenie kanałowe zębów?Leczenie kanałowe sposobem na uratowanie chorych zębów.

Przed leczeniem warto dowiedzieć się ile kosztuje leczenie kanałowe w konkretnym gabinecie. Koszt leczenia kanałowego dla tradycyjnego postępowania to wartość od 100-500 złotych. Leczenie kanałowe przy zastosowaniu mikroskopu to zwykle kwoty od 500 do 2000 złotych – w zależności od ilości zębów i opracowywanych kanałów.

Nowoczesna metoda nie może być refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W przypadku tradycyjnej – jest to dostępne każdemu dorosłemu, który chce leczyć zęby 1,2,3. Możliwość refundacji na dowolny numer zęba dotyczy wyłącznie dzieci i kobiet w ciąży.

Leczenie kanałowe – która metoda jest korzystniejsza?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to lepsza metoda, bardziej przyjazna środowisku jamy ustnej. Dentysta dzięki mikroskopowi uzyskuje lepszy obraz i zniwelowane zostaje przy tym ryzyko błędów.

To współczesne rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, również dlatego, że oszczędza czas i pomija etap zatruwania zęba, dzięki czemu nie powoduje bólu w procesie obumierania miazgi.

Leczenie kanałowe – poznaj nowy sposób walki z próchnicą
5 (100%) 5 głosów

5 odpowiedzi

 1. Niestety dowiedziałam się, że muszę leczyć zęby kanałowo. Na ostatniej wizycie stomatolog zatruł mi zęba i teraz pojawiło mi się w głowie pytanie ile takie leczenie kanałowe potrwa oraz ile wizyt mnie będziesz jeszcze czekało? Ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie?..

  1. Myślę, że na podstawie pantomogramu wykonanego przez lekarza można wstępnie ocenić jak długo potrwa i jak skomplikowane będzie leczenie kanałowe zębów. Przy głębokiej próchnicy, która objęła więcej niż jeden ząb leczenie może trwać dużej.

  1. Myślę, że w początkowych tygodniach ciąży raczej nie ma przeciwwskazań co do leczenia kanałowego zębów podczas ciąży, ale najlepiej zgłosić się do specjalisty i dowiedzieć się u źródła bo to różnie bywa..

 2. Ja tam swoje zęby leczę w K2Dental w Gdańsku. Jestem z trójmiasta więc mi to na rękę ;d W internecie mają bardzo dobre opinie i jak do tej pory nie mam żadnych zastrzeżeń:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *