Na czym polega powiększanie biustu solą fizjologiczną?

Wiele kobiet narzeka na rozmiar swojego biustu – wiele też otwarcie przyznaje, że ich piersi mogłyby być większe o rozmiar lub dwa. Nie każda kobieta może lub chce zdecydować się na powiększające piersi implanty. Dziś coraz częściej mówi się o zabiegu polegającym na powiększaniu piersi przy użyciu soli fizjologicznej. Czy taki zabieg jest całkowicie bezpieczny?

Powiększanie biustu solą fizjologiczną

Zabieg polegający na powiększaniu biustu solą fizjologiczną wpływa także na ukształtowanie piersi. Do jego przeprowadzenia potrzebny jest preparat o nazwie Aquafilling bodyline, w skład którego wchodzi niemal wyłącznie sól fizjologiczna – stanowi ona aż 98%. Składnikiem uzupełniającym jest poliamid, czyli substancja wiążąca sól – nadaje ona preparatowi odpowiednią objętość.

Preparat ma postać gęstego żelu, który wstrzykuje się w tkankę miękką piersi przy pomocy specjalnej kaniuli lub igły. Jak mówią lekarze, sól fizjologiczna jest obojętna dla ludzkiego organizmu, wchłania się po pewnym czasie i co ważniejsze, nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększania biustu za pomocą soli fizjologicznej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Jak już zostało wspomniane, żel wstrzykuje się w tkanki miękkie piersi za pomocą igły lub kaniuli. Lekarz przeprowadzający zabieg modeluje oraz rozmasowuje wstrzykiwany preparat tak, by piersi były odpowiednio kształtne.

Taki zabieg trwa mniej więcej 1,5 godziny. Przez pierwsze kilka dni piersi mogą być obrzęknięte, co jest naturalną reakcją. Po około 7 dniach można zobaczyć efekt ostateczny. Przez cały tydzień po zabiegu należy regularnie zmieniać opatrunek, należy też przez cały miesiąc nosić specjalny biustonosz modelujący. Koszt zabiegu wynosi 8-15 tysięcy złotych.

Dla kogo zabieg powiększania piersi solą fizjologiczną

Powiększanie piersi solą fizjologiczną to zabieg, który przede wszystkim przeznaczony jest dla kobiet niezadowolonych z rozmiaru swoich piersi oraz ich kształtu. Jest to alternatywa dla operacji plastycznych powiększania piersi. Często tego typu zabiegi są pomocne w przypadku piersi asymetrycznych lub widocznych defektów biustu – np. ubytków po innych zabiegach.

Niestety, nie jest to zabieg dla każdego. Do podstawowych przeciwwskazań zalicza się m.in.:

 • choroby nowotworowe,
 • stany zapalne skóry lub infekcje,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • przewlekłe choroby somatyczne.

Efekty po zabiegu

Powiększanie piersi przy użyciu soli fizjologicznej jest zabiegiem mało inwazyjnym, dlatego pacjentki mogą po zabiegu udać się do domu, a do swoich codziennych aktywności powracają zazwyczaj po upływie zaledwie 24 godzin. Przy pomocy soli fizjologicznej możemy powiększyć każdą pierś o 150 ml. Jeśli z jakiegoś powodu ta ilość jest niewystarczająca, zabieg można powtórzyć – jednak po upływie minimum 3 miesięcy od poprzedniego.

Ostateczne efekty można zaobserwować po upływie 7 dni od zabiegu, utrzymują się zazwyczaj przez ok. 5 lat. Piersi są wyraźnie większe, bardziej kształtne, a jednocześnie bardzo naturalne. Warto dodać, że biust nie tylko wygląda naturalnie, ale również jest naturalny w dotyku i właśnie dlatego zabieg zyskuje coraz więcej zwolenniczek.

Kontrowersje wokół powiększania piersi solą fizjologiczną

Powiększanie piersi solą fizjologiczną może wydawać się doskonałym rozwiązaniem w przypadku posiadaczek niewielkich lub niekształtnych piersi. Często zabieg jest tańszy niż wykonanie operacji plastycznej z wykorzystaniem implantów. Niemniej jednak, wokół tego zabiegu krąży wiele kontrowersji.

Zabieg powiększania piersi solą fizjologiczną jest metodą dość nową, dlatego nie przeprowadzono jeszcze specjalistycznych badań, które dostarczałyby nam informacji o jej długotrwałych skutkach. Wiele osób zastanawia się, czy wprowadzany do organizmu żel rzeczywiście nie wywołuje żadnych skutków ubocznych – w końcu jest to pewnego rodzaju ciało obce. Choć powiększenie piersi z pewnością jest dla wielu kobiet bardzo kuszące, przed poddaniem się zabiegowi należy dokładnie przemyśleć wszystkie argumenty za i przeciw oraz rozważyć inne metody.

Jedną z polecanych metod jest stosowanie kremów ujędrniających (np. krem Frashe). Niestety decydując się na tę metodę, musimy uzbroić się w cierpliwość – efekty nie przyjdą w jeden dzień.

Bibliografia:

1. Stanek J., Wochner M., Current and Future ‘Body-sculpting’ Cosmetics, 2015
2. Zaprutko-Janicka A., Piękno bez konserwantów, 2016

Na czym polega powiększanie biustu solą fizjologiczną?
4.6 (92%) 5 głosów

11 odpowiedzi

 1. O, szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o takim zabiegu, ale może warto się zdecydować. Do tej pory stosowałam kremy powiększające do biustu, które raczej mi biustu nie powiększyły, jedynie ujędrniły.

 2. Nie miałam pojęcia nawet, że są takie zabiegi 🙂 Dobrze, że tutaj trafiłam. Ten zabieg chyba nie jest zbyt popularny… To dowodzi, że zamiast podejmować decyzję samemu, lepiej skoczyć do dermatologa na konsultacje i zobaczyć, co nam zaoferuje!

 3. Jakoś trudno mi w to uwierzyć, myślę, że to kompletnie nie działa …
  Szybciej jestem w stanie uwierzyć, że dzięki kremu powiększającego do biustu piersi urosną.

 4. No właśnie..
  ciekawe czy nie wyjdzie w tzw. praniu że to jednak nie jest do końca bezpieczna metoda.. Hm…

 5. Mimo że jestem niecierpliwa to jednak wolę kosmetyki na biust 😉 Poza tym każdy kto robi masaże wie, jaki ten zabieg jest przyjemniuutki

 6. Powiem wam szczerze że dobry biustonosz jak kupić to już róźnice jest widać po założeniu że biust się podnosi i wogóle

 7. Czy ten zabieg jest tak samo dobry i trwały jak powiększenie piersi implantami ? Od dawna myślę o operacji, która podniesie moje piersi. Kremy ujędrniające do biustu czy tabletki nie zadowalają mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *