O mnie

Zgrabne kobiety.


Piersi zawsze były mocną stroną mojej sylwetki. A właściwie to do czasu, kiedy nie zaczęłam się odchudzać. Wcześniej moje piersi może nie były duże (raczej średnie, jeżeli chodzi o wielkość), ale za to kształtne, sprężyste i uniesione. Niestety pewnego dnia, krótko po świętach Bożego Narodzenia usłyszałam kilka nieprzyjemnych komentarzy na temat mojej figury. Prawdę mówiąc od wielu lat miałam te przysłowiowe parę kilogramów za dużo – zwykle jakoś udawało mi się bagatelizować wszystkie nieprzychylne docinki. Ale tamtego dnia po prostu coś we mnie pękło. Z dnia na dzień przeszłam na dość restrykcyjną dietę tysiąca kalorii, co de facto oznaczało dla mnie jedzenie przynajmniej o połowę mniej niż zwykle.

Miska z owocami.

Kiedy rozpoczynałam dietę w ogóle nie zdawałam sobie sprawy, że oprócz ud, brzucha i boczków schudną też moje piersi. Szczerze mówiąc, nie wiem czy drugi raz zdecydowałabym się na tak drastyczną zmianę sposobu odżywiania, gdybym wiedziała, że przy okazji stracę również moje największe atuty. Dziś już mam świadomość, że moje piersi były zbudowane w dużej mierze z tkanki tłuszczowej (a nie głównie gruczołowej) i dlatego właśnie tak bardzo się zmieniły na skutek odchudzania. Zresztą nie chodzi tylko o zmniejszenie rozmiaru mojego biustu, ale też o utratę jędrności. Wcześniej moja skóra była elastyczna, a piersi fajnie uniesione do góry – wyglądałam dobrze nawet bez stanika.

Na skutek odchudzania skóra zrobiła się wiotka, a biust stał się obwisły. Przyznaje, na początku trochę się podłamałam, ale po jakimś czasie uznałam, że po prostu nie mogę tego tak zostawić i skoro pojawił się ten problem, to muszę znaleźć rozwiązanie i tyle. Zaczęłam szukać informacji, przebrnęłam przez mnóstwo poradników, wiele pozycji literatury medycznej, a także blogi, które pisały dziewczyny z podobnymi dolegliwościami. Uznałam, że moje doświadczenia także mogą pomóc innym kobietom i tak zrodził mi się w głowie pomysł na pisanie tego bloga. Jeśli chciałabyś wiedzieć, co zrobiłam, aby odzyskać ładne i sprężyste piersi, albo jak wyszczuplić ciało i nie odchudzić przy tym swojego biustu, zapraszam serdecznie do lektury!