Powiększanie biustu przez implanty anatomiczne

Zabieg powiększania piersi z wykorzystaniem implantów anatomicznych nie tylko powiększa biust, ale jednocześnie może go również podnieść. Implanty anatomiczne nadają piersiom bardziej naturalny wygląd niż implanty okrągłe i kształtem przypominają naturalny gruczoł piersiowy. Dzięki nim możliwe jest powiększenie biustu w sposób dyskretny i nie rzucający się tak bardzo w oczy. Jak wygląda procedura powiększania piersi implantami anatomicznymi?

Powiększanie biustu – implanty anatomiczne

Przed operacją należy udać się na konsultację z chirurgiem plastykiem, który ustali ze swoją pacjentką wielkość implantów i określi metodę ich wszczepienia. Tak naprawdę są dwie podstawowe metody wszczepiania implantów – jedna z nich polega na kilkucentymetrowym cięciu w miejscu fałd podsutkowych, które będzie niewidoczne po zagojeniu. Druga metoda oparta jest na wykonaniu nacięcia wokół otoczki sutkowej. Na 4 tygodnie przed zaplanowaną operacją należy ograniczyć palenie papierosów, a na dwa tygodnie przed trzeba zrezygnować z zażywania jakichkolwiek leków przeciwbólowych z kwasem salicylowym i aspiryny – mogą one zmniejszać krzepliwość krwi.

Lekarza należy poinformować o wszystkich zażywanych lekach i ewentualnych uczuleniach. Na kilka dni przed operacją przeprowadzane są wszelkie niezbędne badania – warunkiem przeprowadzenia operacji powiększania piersi jest ogólny dobry stan zdrowia pacjentki oraz dobre wyniki tych badań. Anatomiczne implanty piersi umieszcza się pod mięśniem piersiowym większym, dzięki czemu gruczoł piersiowy może prawidłowo pracować w czasie ciąży i okresu karmienia piersią. Umożliwia to też nadanie piersiom bardziej naturalnego wyglądu.

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia operacji jest głównie:

 • nieregulowane ciśnienie tętnicze,
 • cukrzyca,
 • duszności,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • skazy krwotoczne oraz ropna infekcja skóry klatki piersiowej.

Przebieg po operacji

Po wszczepieniu implantów pacjentce zakłada się opatrunki z elastycznego bandaża, musi też nosić specjalny biustonosz. Opatrunki należy nosić i zmieniać przez ok. 10 dni, a po upływie tego czasu zdejmowane są szwy. Przez okres 6 tygodni zabrania się wzmożonej aktywności fizycznej – nie można pływać ani nawet gwałtownie podnosić rąk do góry. Piersi po operacji będą wyglądać naturalnie po upływie kilku tygodni, a całkowity proces gojenia wynosi ok. 2 miesiące. Sporty można uprawiać dopiero 3 miesiące po wszczepieniu implantów.

Jak podczas każdej operacji, powiększaniu piersi z pomocą implantów towarzyszy ryzyko wystąpienia powikłań. Są one bardzo rzadkie, jednak lekarz powinien o nich poinformować swoją pacjentkę. Do najczęściej spotykanych powikłań zalicza się krwiaki, zropnienia rany oraz infekcje – mogą one wydłużać czas gojenia się ran, a niekiedy też być przyczyną konieczności przeprowadzenia operacji korekcyjnej. Powikłania te mogą również wywoływać pewne konsekwencje w przyszłości – jeśli wokół implantu powstanie torebka włóknista, może to spowodować stwardnienie piersi.

Przeczytaj artykuł i zobacz jak mogą skończyć się operacje powiększania biustu.

Implanty anatomiczne – koszt operacji

Operacja powiększania piersi implantami anatomicznymi najczęściej waha się w przedziale 14-20 tysięcy złotych. Wiele zależy od wybranej kliniki, w cenę najczęściej wliczony jest konieczny pobyt w klinice po operacji. Czas przebywania w klinice wynosi zazwyczaj 1-2 dni, z kolei absencja wynosi 7-10 dni.

Zalety implantów anatomicznych

Pacjentki chcące powiększyć swoje piersi mają najczęściej do wyboru implanty okrągłe oraz anatomiczne. Implanty okrągłe sprawiają, że piersi są duże, mają idealny kształt, ale jednocześnie nie wyglądają zbyt naturalnie. Właśnie dlatego kobiety coraz częściej decydują się na implanty anatomiczne, dzięki którym powiększenie piersi jest bardziej dyskretne. Choć piersi są oczywiście większe, wydają się być naturalne, ponieważ zachowana zostaje lekka linia opadania. Implanty anatomiczne to doskonały wybór dla kobiet, których piersi straciły swoją jędrność i elastyczność, np. w wyniku ciąży. Stosuje się je także przy rekonstrukcjach piersi po mastektomii.

Alternatywy

Tego typu zabiegi są drogie i wiele kobiet na nie nie stać. Co wtedy? Na rynku istnieje sporo kosmetyków ujędrniających (np. krem Frashe), które być może nie powiększą nam biustu tak jakbyśmy chciały, ale spowodują, że nasze piersi będą jędrne i podniesione. Warto jest przekonać się o tym na własnej skórze.

Bibliografia:

1. Mu D.L., Luan J., Mu L., Breast augmentation by autologous fat injections grafting: management and clinical analysis of complications, 2009
2. Lee Y.A., and Seo R.S., Analysis of Natural Ingredient Cosmetic Image Using Natural Ingredients-containing Cosmetics for Women, 2012
3. Wróblewska I., Chilicka-Jasionowska K., Operacyjne i nieoperacyjne metody powiększania biustu, 2013
4. Lamer-Zarawska E., Noculak-Palczewska A., Kosmetyki naturalne, 1994
5. Gumkowska A., Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki, 2016

Powiększanie biustu przez implanty anatomiczne
5 (100%) 2 głosów

11 odpowiedzi

 1. Ja uzywam Frashe – nie powiększa piersi bo niby jak xD Ale napina i ujędrnia skórę przez co one tak jakby się podnoszą i lepiej wyglądają. I ekstra do masażu jest bo się szybko nie wchłania ale ni zostawia tez tlustej powloki,

 2. Czyli to te okrągłe tak sztucznie wyglądają, nie te! :O To od razu widać, że sztuczne.. A co wtedy z karmieniem piersią?

 3. Boję się takich zabiegów czy operacji. Jest wiele mniej inwazyjnych sposobów na ujędrnienie i podniesienie biustu. Fajnym sposobem jest krem powiększający do biustu Frashe 🙂

 4. Super ten wpis
  Szkoda że te operacje są takie drogie
  Ja jestem plaska jak deska 🙁 może kiedys uzbieram.. ale tez mnie chlopak nauczyl, zebym sie az tak nie przejmowala
  najwazniejsze jest w glowie i jesli siebie akceptujemy to inni tez to widza ! !

 5. O takich implantach w ogóle nie myślę, za duży koszt. Lepiej jest postawić na naturalne metody jak np. dobry krem ujędrniający do biustu 🙂

 6. Sylwka karmić piersią chyba nie możesz z silikonami ale już po liftingu ponoć tak. 🙂

  Moja koleżanka sobie robi niedługo piersi, ale ona miała usuwane (nowotwór) więc to zupełnie inna sprawa niż “zachcianka”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *